13 C
Aydın
Pazar, Haziran 7, 2020
No menu items!
Ana Sayfa Genel Nazilli Millet Bahçesi Cumhuriyet Bayramı’nda Hizmete Açılacak

Nazilli Millet Bahçesi Cumhuriyet Bayramı’nda Hizmete Açılacak

Aydın’ın Nazilli ilçesinde TOKİ tarafından yapımına başlanan ve konsepti açısından Türkiye’de ilk ve en büyük olacak olan 34 bin metrekare alanda içerisinde yapımına başlanan Millet Bahçesi 29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı günü hizmete açılacak.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in yoğun çabaları ile en modern konsepte sahip Türkiye’nin en büyük Millet Bahçesinin inşaatı sürüyor. AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, içinde kıraathane de bulunacak olan Millet Bahçesinin Cumhuriyet Bayramı’nda bölgenin hizmetine açılacağını söyledi.

Depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılan Nazilli Polis Okulu’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açtığı ihaleyle yer teslimi yapılan firma tarafından inşaat çalışmaları süren Millet Bahçesi’nin durumuyla ilgili firma yetkilisi İnşaat Mühendisi Yusuf Ziya Ilga, Milletvekili Erim’e bilgi verdi.

Nazilli’ye 34 bin 194 metrekarelik alanda içerisinde Millet Kıraathanesi’nin bulunacağı Millet Bahçesi kazandıracaklarını dile getiren AK Partili Erim, “Eski Nazilli Polis Okulu’nun bulunduğu 34 bin metrekarelik alan yapılacak Millet Bahçesi’nin çalışmaları sürüyor. Millet Bahçesi’nin içesinde 800 metrekare alanda Millet Kıraathanesi de olacak. İhale bedeli yaklaşık 10 milyon lira olan Millet Bahçemizde mevcut ağaçlar korunarak Nazilli halkının nefes alabileceği bir yer haline gelecek. Koronavirüs salgını nedeniyle tamamlanması biraz gecikti ancak Millet Bahçesi’nin 29 Ekim’de açılması planlanıyor” dedi.

Millet Bahçesi’nin durumuyla ilgili firma yetkilisi İnşaat Mühendisi Yusuf Ziya Ilga, yaptığı konuşmada Millet Bahçesinin konsepti açısından Türkiye’nin en büyüğü olacağını ifade etti.

TOKİ’den Aydın Nazilli’ye Millet Bahçesi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aydın Nazilli’de yapılacak millet bahçesinin ihalesinin yapılmasının ardından yüklenici firma Sur Yapı tarafından inşaatına başlanan Millet Bahçesinin içerisinde Millet Kıraathanesi, Millet Bahçesi Genel Altyapı İşleri ve Rekreasyon alanları yapılacak. “Daha Çok Yeşil” anlayışı doğrultusunda hayata geçirilmeye başlanan millet bahçesinde çocuk oyun alanları, bisiklet yolu ve gezinti yollarının olacağı millet bahçesinde ekstradan 768 ağaç dikilecek ve yeşil alanlar artırılacak.

Hem bölgeye hem de Aydın’a yeni bir değer katacak Nazilli Millet Bahçesi; yeşiliyle, fonksiyon ve sosyal donatılarıyla vatandaşların sosyal ihtiyaçlarına cevap veren, doğa ile iç içe yeni bir sosyal yaşam alanı olacak.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız

KATEGORİLER

Güncel haberler

Şehit Babasından Başkan Özcan’a Teşekkür

Geçirdiği ameliyat ve korona virüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır şehit oğlunun İzmir'deki kabrine gidemeyen Mustafa Erbilgin'in çağrısına Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan...

Arılar çevre denetiminde kullanılıyor

Türkiye’nin en önemli jeotermal sahalarına sahip Aydın’da Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun hayalleri çeyrek asır sonra hayata geçirildi. Ancak jeotermal tesislerin çevreye zarar verdiğine ilişkin...

Milli Park Ziyaretçilerine Kavuştu

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle ziyarete kapatılan 44 milli parkın ve 249 tabiat parkının, 1 Haziran...

Aydın Büyükşehir Belediyesi Camileri Dezenfekte Ediyor

Nazilli Merkez Koca Camiinde yapılan dezenfekte işlemi ile ilgili bir açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Görevlilerinden Nazilli Sorumlusu...

Yorumlananlar

WhatsApp chat