13 C
Aydın
Pazar, Haziran 7, 2020
No menu items!
Ana Sayfa Genel Bunlar Komando Değil Kadın Güreşçi

Bunlar Komando Değil Kadın Güreşçi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde Kadın Güreşçiler şampiyonalara komandolar gibi hazırlanıyor. Yaptıkları idmanlarla adeta erkek sporculara taş çıkartan kadın güreşçilerin hedefi önce Türkiye şampiyonluğu, ardından da Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırmak.

Yarıyıl tatilini dinlenerek değil çalışarak geçiren kadın güreşçiler Nazilli’de adeta komando eğitimini aratmayan çalışmaları ile madalya peşinde koşuyor. Aydın’ın Nazilli ilçesinde çalışmalarını sürdüren Afyon, Kuyucak ve Nazillili 10-14 yaş arası kadın güreşçiler, milli güreş antrenörleri eşliğinde hazırlandıkları Türkiye Şampiyonası çalışmalarında adeta erkek sporculara taş çıkartıyor.

Yaşları 10-14 arasında değişen kadın güreşçiler ısınma hareketlerinin ardından Milli Güreşçi Koca Yusuf şarkısı eşliğinde antrenman yapıyor. Kadın güreşçiler, onlarca kilo ağırlığındaki traktör tekerleklerine dahi takla attırıyor, halata tırmanıyor, halter kaldırıyor, şınav çekiyor. Hocalarının verdiği taktikler doğrultusunda birbirleri ile güreş tutarak rakibini alt edecek oyunları en inceliğine kadar öğreniyor.

Deneyimli güreş antrenörlerinin gözetiminde Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonunda çalışmalarını sürdüren genç güreşçiler, aldıkları eğitimle adeta erkek sporculara taş çıkartıyor. Oldukça zorlu idmanlarda ter döken güreşçilere moral vermek amacıyla ziyaret eden Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker de çalışmaları yerinde izleyerek genç sporculara başarı dilediler. Mart ayında yapılacak olan Türkiye Güreş Şampiyonasına katılacak olan genç sporcular, hedeflerinin milli sporcular arasına seçilerek Avrupa’da Türk bayrağını dalgalandırmak olduğunu belirttiler.

2 yıldır güreş yaptığını ifade eden genç güreşçilerden Nurgül Doğan; “2 yıldır Taşoluk Belediye Spor Kulübünde güreşiyorum. Hedefim antrenörüm gibi antrenör olmak. Güreşi çok seviyorum. Kendimi çok geliştirdim güreşte. Biz çok başarılı bir takımız” dedi.

Güreşçilerden Meryem Sancak da hedefinin Avrupa’da derece alabilmek olduğunu ifade ederek, “Taşoluk Belediyespor Kulübü sporcusuyum. Hedefim Avrupa’da derece alabilmek. Yani daha iyi olabilmek. Güreşi çok seviyorum ve 6 senedir bu sporu yapıyorum. Ve gitgide bağımlılık yapıyor. Asla bırakmak istemiyorum. Sonuna kadar mücadele edip bayrağımızı Avrupa’da dalgalandırmak istiyorum” dedi.

Dilara Sultan Öner de konuşmasında; “İl birinciliğim var. Hedefim mart ayındaki şampiyonada Türkiye şampiyonu olmak ve bayrağımızı Avrupa’da taşımak” dedi.

Nazillili Güreş Antrenörü Ahmet Soner Erdoğan, Afyon ve Kuyucaklı sporculara ev sahipliği yaptıklarını ifade ederek; “Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Nazilli Güreş antrenörüyüm. Afyon, Kuyucak ve Nazilli’deki kadın güreş takımlarımızı 15 tatilde gelişim kampına davet ettik. 30’a yakın sporcumuz var. Amacımız ileriki aylarda Türkiye Şampiyonasına hazırlanmak. Benimle beraber Afyon ve Kuyucak Güreş antrenörü ile birlikte çok verimli bir kamp dönemi geçirdik. Amacımız çocuklarımızın kondisyonumu arttırmak, teknik ve taktik becerilerini geliştirmek. Amacımıza ulaşacağımızı düşünüyoruz. Umarım emeklerimiz boşa çıkmaz. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazınız
Adınızı yazınız

KATEGORİLER

Güncel haberler

Şehit Babasından Başkan Özcan’a Teşekkür

Geçirdiği ameliyat ve korona virüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 aydır şehit oğlunun İzmir'deki kabrine gidemeyen Mustafa Erbilgin'in çağrısına Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan...

Arılar çevre denetiminde kullanılıyor

Türkiye’nin en önemli jeotermal sahalarına sahip Aydın’da Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun hayalleri çeyrek asır sonra hayata geçirildi. Ancak jeotermal tesislerin çevreye zarar verdiğine ilişkin...

Milli Park Ziyaretçilerine Kavuştu

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle ziyarete kapatılan 44 milli parkın ve 249 tabiat parkının, 1 Haziran...

Aydın Büyükşehir Belediyesi Camileri Dezenfekte Ediyor

Nazilli Merkez Koca Camiinde yapılan dezenfekte işlemi ile ilgili bir açıklama yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Görevlilerinden Nazilli Sorumlusu...

Yorumlananlar

WhatsApp chat