13 C
Aydın
Pazartesi, Mart 1, 2021
No menu items!
Ana Sayfa aydın nazilli ADÜ Rektörü Yeni Akademik Yıl Açılışına Katıldı

ADÜ Rektörü Yeni Akademik Yıl Açılışına Katıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 15 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşti.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in de yer aldığı açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Yüz yüze eğitimde çeşitli çalışmaların müjdesini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca köklü üniversiteler ile gelişmekte olan üniversitelerin de kardeş üniversite programı ile eşleştirilerek öğrenci değişimi ile gelişimin hızlandırılacağı müjdesini de öğrencilere verdi.

“Her alanda yetişmiş insan gücü ihtiyacımız var”

Türkiye’nin son dönemde dünyanın önemli ekonomileri arasında olduğun belirterek yaşanan gelişimin tabana yayılması gerekliliğini de vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her alanda küresel bir güç haline gelen bir Türkiye gerçeği var. Her alanda yetişmiş insan gücü ihtiyacımız var. İnsan kaynağında ciddi açıklarımız bulunuyor. Henüz arzu ettiğimiz yere gelebilmiş değiliz.” dedi.

“Biz robot değil, insan-i kâmil yetiştirmenin peşinde olmalıyız”

Maddi bilgilerle donanmış manevi değerlerden yoksun neslin milletçe en büyük felaketlerimizden biri olabileceğini de ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Maziden, atiye kurduğumuz köprünün zenginliklerine sahip çıkacak nesiller yetiştirmek istiyoruz. İnsan maddi birikimi ve manevi zenginliği ile bir bütündür. Biz robot değil insan daha doğrusu insan-i kâmil yetiştirmenin peşinde olmalıyız.” diye konuştu.

“Her şey geleceğimiz ve gençlerimiz için”

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, son derece verimli bir açılış töreni gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı bu projeyi çok önemsiyoruz. Türkiye’deki yükseköğretim sistemi için inanılmaz faydaları olacağını şimdiden tereddüt etmeden söyleyebiliriz. Cumhurbaşkanımızın her alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyacımız var vurgusu yine önemli başlıklardan biriydi. Son dönemde Jeotermal Enerji ve Yapay Zeka gibi konulardaki projelerimiz işte tam da bu yöndeki çalışmalarımız. Biz Aydın Adnan Menderes Üniversitesi markasını daha yukarıya taşımak ve ülkemizin geleceğine gerek yetişmiş beyin gücü gerekse sağlam yatırımlar noktasında katkı sağlamak için çalışıyoruz ve çalışacağız. Her şey geleceğimiz ve gençlerimiz için” diye konuştu.

Güncel haberler

Nazilli’de Fidanlar Çocuklarla Birlikte Büyüyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle 2019 yılında yayımlanan genelgede, 78 milyon hektar alanıyla ekolojik açıdan çok zengin bir ülke olan Türkiye’nin ormanların tür ve...

Ünlü Arkeolog Prof. Erim Mezarı Başında Anıldı

Afrodisias'ın dünya çapında üne kavuşmasında ve kazılar için özellikle ABD kaynaklı finansman temin edilmesinde de en büyük katkıyı sağlayan, hayatının 30 yılını burada kazı...

Aydın BŞB Personeli Norban Hayatını Kaybetti

Aydın Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı personeli Norban, önceki gün akşamüstü aniden rahatsızlanarak Nazilli Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Norban’ın karaciğerden akciğere pıhtı atması...

Buharkent Protokolü Covit-19 ve Asayiş Denetimi Yaptı

Buharkent Kaymakamı Kemal Ülkü, İlçe Emniyet Amiri Vekili Fatih Topaloğlu, İlçe Jandarma Komutanı Tevfik Ural, Nazilli Bölge Trafik Amiri Mehmet Gençoğlu, birim sorumluları ve...

Yorumlananlar

WhatsApp chat