13 C
Aydın
Cumartesi, Ağustos 15, 2020
No menu items!
Ana Sayfa Eğitim 25 Yıllık Atıl Kültür Merkezi, Halk Kütüphanesi Oluyor

25 Yıllık Atıl Kültür Merkezi, Halk Kütüphanesi Oluyor

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 25 yıl önce yapımına başlanan Şirinevler Mahallesindeki atıl kültür merkezi hayata dönüyor. Halk Kütüphanesi ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı kültür merkezine dönen binada inceleme yapan Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim, çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istedi.

Nazilli’de yapıldığı günden bu yana kullanılmayıp boş duran Şirinevler Mahallesindeki Kültür Merkezi, Halk Kütüphanesi oluyor. AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in girişimiyle Nazilli Halk Kütüphanesi’nin bir bölümü Kültür Merkezine taşınıyor. Halk Eğitimi Merkezinin taşınacağı binaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de taşınması gündeme geldi.

Yapımına eski bakanlardan Fikri Sağlar döneminde yaklaşık 25 yıl önce başlanan ve bittikten sonra bakım masrafı yüksek olması gerekçe gösterilerek kullanılamayan Nazilli Kültür Merkezi, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in girişimleri sonucu faaliyete geçiyor. 14 bin metrekare kapalı alana sahip kültür merkezine, binasının depreme dayanıksız olduğu belirlenen Nazilli Halk Kütüphanesi taşınıyor.

AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, Halk Eğitimi ve ASO Müdürü Muhlis Sönmez, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ve İlçe Örgütünün incelemelerde bulunduğu Nazilli Kültür Merkezi sorumlusu Mehmet Karaotçu, son durum hakkında bilgilendirmede bulundu.

Kültür Merkezinin milli bir servet olduğunu ifade eden Erim, “Bu bölge sadece Nazilli değil, 7 tane ilçeyle beraber 300 bin nüfusa hitap ediyor. Nazilli Kültür Merkezi 90’lı yıllarda inşaatına başlanmış, senelerdir atıl kalmış. Bunu hayata geçirelim istedik. Burası bir milli servet. Bu bölgede Kültür Merkezi ihtiyacı var. Bu bina 2 bloktan oluşuyor. Buranın kütüphane salonu da var. Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de çalışmaları ile Şehir kütüphanesini buraya taşıyoruz. Burada tiyatrolar, konserler, kurslar verilecek. Çift sahnesi ve çukur sahnesi olan bir yer. Burada düşünülen gençlik merkezi ise Nazilli Şehir Stadı’nın batısında yer alan binaya taşınacak. Bölgenin kültürel eksikliklerini bu binadaki alanlarla tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Mustafa Savaş ise konuşmasında değerli dostu Milletvekili Erim’in çabalarını çok takdir ettiğini ifade etti. Savaş, “Yaklaşık 14 bin metrekare kapalı alana sahip bu alanın eğitim ve kültür yuvasına dönüşmesi çok önemli. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

KATEGORİLER

Güncel haberler

Türkiye’de Bir İlk Daha AYTO Tarafından Gerçekleştiriliyor

Aydın’ın ekonomisi, rekabet gücü ve kalkınması açısından önemli yere sahip KOBİlerin üretim pazarlama ve yönetim süreçlerinde teknolojiyi nasıl kullanacaklarını kavramaları ve firmaların işletmelerinde bu...

AYDIN AFAD DEPREM KONUSUNDA UYARDI

Aydın  İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ramazan Harman yaptığı açıklamada “ Ülkemizi derin acılara boğan ve birçok canımızı kaybettiğimiz Marmara Depreminin üzerinden 21...

Büyükşehir Belediyesi Sazlı’da Çıkan Yangına Müdahale Ediyor

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, yangın duyulur duyulmaz ilçedeki tüm birimleri yangının bir an önce söndürülmesi için Sazlı'ya yönlendirdi. Yangına Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'nin...

AYDIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; “PKK/KCK terör örgütü tarafından 15 Ağustos 1984 tarihinde silahlı yapılanması HRK’ nın...

Yorumlananlar

WhatsApp chat